Duyuru, Haber

1. Gaziantep Yemekleri ve Yemek Kültürü Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

1. Gaziantep Yemekleri ve Yemek Kültürü Ulusal Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür ve Gaziantep Fotoğraf Sanatçıları Derneği (GAFSAD) tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatçıları (TFSF) onaylı olarak iki kategoride düzenlenen 1. Gaziantep Yemekleri ve Yemek Kültürü Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. 1. Gaziantep Yemekleri ve Yemek Kültürü Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın “Gaziantep Sokak Lezzetleri ve Yemek Kültürü” kategorisine 106 kişi, “Gaziantep Kazan Yemekleri” kategorisine ise 41 kişi olmak üzere yarışmaya toplamda 147 kişi 574 fotoğrafla katıldı.

Gaziantep Sokak Lezzetleri ve Yemek Kültürü kategorisinde “Ciğer” adlı fotoğrafıyla Yilmaz Topcu birinci, “Baklava” adlı fotoğrafıyla Ahmet Harmancı ikinci, “Şerbet” adlı fotoğrafıyla Ahmet Çetintaş üçüncü olurken Timuçin Sekban “Şehrin Tadı” adlı fotoğrafıyla mansiyon almaya hak kazandı.

Gaziantep Kazan Yemekleri kategorisinde Beytullah Eles “Barak’ta İçliköfte” adlı fotoğrafıyla birinci, “İçliköfte” fotoğrafıyla ikinci, “Salça” fotoğrafıyla üçüncü oldu. Bu kategoride Betül Ceren As “Bulgur Pilavı” adlı fotoğrafıyla mansiyon almaya hak kazandı. Yarışmada ayrıca her iki kategoride otuzar adet sergileme ödülü verildi.

Yarışmayla ilgili tüm bilgilere Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu’nun web sitesinden ulaşabilirsiniz:

https://sonuc.tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma-sonuc/sonuc/1-gaziantep-yemekleri-ve-yemek-kueltuerue-ulusal-fotograf-yarismasi-tr

 

 

Öne çıkan gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir